Новини однією стрічкою

  Було проведено виїзний прийом  хворих району
 18.10.2016 р. на базі Томашпільської АЗПСМ № 1 та № 2  було проведено виїзний прийом  хворих району працівниками кафедри внутрішньої та сімейної медицини Вінницького  НМУ ім.  М.І. Пирогова. 
Бригаду лікарів очолював зав. кафедрою внутрішньої та сімейної  медицини, голова асоціації лікарів Чернобровий В.М. Було здійснено прийом більше 30  хворих, а професор  Чернобровий В.М. та  кандидат медичних наук Черноброва О.І., провели лекційну  програму для лікарів ЗП – СЛ, сімейних медсестер та медичних працівників ФАПів  району з питань гастропатії, цукрового  діабету, суглобового  синдрому. 
 
У всіх медичних закладах  Томашпільського РМЦ ПМСД (ФАПи, АЗПСМ)  можна отримати лікування, використовуючи апарат небулайзер. Небулайзер – це інгалятор, за допомогою якого хворі з кашлем та астматичними станами,  мають можливість отримати  лікування інгаляційно. Особливо актуально це у дітей,  так як уникається потреба  введення ліків внутрівенно.  Лікарські засоби  для інгаляції  можна придбати в аптеці. Така процедура є безкоштовною. Запрошуємо на інгаляційне лікування всіх, хто того потребує.  Звертатись до медичних працівників за місцем проживання. 
На базі маніпуляційного кабінету Томашпільської АЗПСМ № 1 та Вапнярської АЗПСМ працюють кабінети  забору крові на  різні дослідження. Зразки  крові відправляються в  клініко - діагностичний Центр "Слаомед" (м. Вінниця).  Результат аналізу  готовий  на наступний день та  повертається електронною поштою. Забір аналізу здійснюється щоденно з понеділка по четвер з 8:00 до 9:00 год. Одна вимога  до пацієнта – бути на тщесерце. Аналізи платні.  Ціна складає  від 115 до 200 грн за один аналіз. Запрошуємо всіх бажаючих  скористатися даною послугою,  адже  потреби їхати до м. Вінниці  вже немає. Звертатися за довідкою  у Томашпільську АЗПСМ за тел. 068-029-19-31 та у Вапнярську АЗПСМ за  тел. 3-17-45.
У вересні поточного року в рамках  Комплексної програми розвитку  первинної медико – санітарної допомоги в Томашпільському районі на 2016 – 2020 роки було придбано термограф (67 700 грн) за допомогою якого здійснюється профілактичне обстеження молочної залози.  За допомогою   такого обстеження  можна виявити  на ранній стадії  передракові захворювання  та рак молочної залози. Лікар ЗП – СЛ  Медвецька С.С. та сімейна медсестра Підгурська І.І. пройшли відповідне навчання . Запрошуємо всіх жінок  району до оглядового кабінету акушерки Томашпільської АЗПСМ № 1 на обстеження.
 
  В останні роки у  зв'язку  з перебоями доставки вакцини  в Україні та Вінницькій області зареєстровано  випадки хвороби дітей на  кашлюк, кір, правець та інші інфекції. Значно зросла захворюваність на  грізну форму  туберкульозу – мультирезистентну, проти якої взагалі  відсутні ліки. У вересні поточного року  відновлено  поставку основних  вакцин. Запрошуємо  дітей та дорослих на вакцинацію. Пропонуємо для ознайомлення календар профілактичних  щеплень.
  У п'яти  амбулаторіях загальної практики -сімейної медицини Томашпільського РМЦ ПМСД (Томашпіль, Вапнярка, Гнатків, Рожнятівка, Комаргород) , з квітня поточного року  встановлено прилади для телеметричної передачі електрокардіограм. Цей пристрій дає можливість  передати електрокардіограму через мобільний зв'язок у Вінницький кардіологічний Центр. Лікарі центру одразу розшифровують електрокардіограму, встановлюють діагноз та дають рекомендації по лікуванню хворих. Дистанційна передача електрокардіограм забезпечує скорочення терміну встановлення діагнозу та підвищує якість надання  медичної допомоги хворим серцево – судинними захворюваннями. 
 
 Томашпільські амбулаторії ЗПСМ № 1 та № 2 хоча і розміщені дуже компактно на 1 – му поверсі будівлі, проте часто виникає проблема переміщення хворих з інвалідністю  -  потрібний інвалідний візок. 
 На наше прохання дуже  оперативно відкликнулась благодійник  Любов Анатоліївна Главацька з Вапнярки.
 Результат – новенький візок вже в амбулаторії.
 Дякуємо, Любове Анатоліївно, за подарунок та готовність прийти на допомогу!
 
 
Олімпійський біг
29.05.2016 р. спортивна команда  Томашпільського РМЦ ПМСД в складі 20 осіб взяла участь  у Міжнародному Олімпійському Дню, який проходив в смт. Томашполі.  Працівники Центру долали дистанцію 1 кілометр в групах за різними віковими категоріями.  Таким чином колектив медичного закладу намагається популяризувати здоровий спосіб  життя та  заняття спортом. 
 
 
________________________________________________________________
 
Памятка пацієнта, щодо  участі в урядовій програмі   «Доступні ліки»
 
Крок 1. Звернутись до сімейного лікаря за місцем проживання
Крок 2. Написати реєстраційну форму до сімейного лікаря  (якщо не оформлено попередньо)
Крок 3. Пройти плановий медичний огляд
Крок 4. Отримати рецепт . Рецепт дійсний 30 днів. На одному бланку  виписується 1 препарат місячної потреби лікування.
Крок 5. Звернутись в аптеку, яка бере участь в проекті «Доступні ліки».
Крок 6. Вибрати за допомогою фармацевта ліки (торгова назва).
При виникненні запитань дзвонити за телефонами:
2-25-45, довідкова служба Томашпільської АЗПСМ № 1;
3-17-45,  довідкова служба Вапнярської  АЗПСМ . 
 
Адміністрація Томашпільського РМЦ МСД