Податкова інформує:

Шановні бухгалтера, прийміть щирі вітання з професійним святом
Бухгалтерія - це доля! Кипить кожен день робота: потрібно все розрахувати, звести, все точно перевірити, і закон дотримати. Бажаємо, щоб витрати не перевищували доходи, а життя було не в кредит, а в радість. Нехай старанність матиме гідну винагороду! Здоров’я міцного, мирного неба, успіхів у вашій нелегкій праці!
 
 Підсумки та досягнення за перше півріччя 2016 року
Підсумовуючи роботу  у січні – червні 2016 року Могилів-Подільською ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області вжиті всі заходи, спрямовані на пошук додаткових джерел наповнення бюджетів усіх рівнів, забезпечення належного контролю за правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати платежів до бюджету суб’єктами господарювання, зменшення кількості збиткових підприємств, руйнування схем мінімізації податкових зобов’язань  та інших заходів з розширення бази оподаткування.  За підсумками роботи за січень-червень  2016 року  фахівцями  Могилів-Подільської ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області при доведеній розрахунковій базі до Державного бюджету  в сумі 81763,3 тис.грн. фактично забезпечено 105982,8 тис.грн., або 129,6% ( та 189,8%  або +50134,7 тис.грн. ріст до відповідного періоду минулого року).  До місцевих скарбничок Могилів-Подільською ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області зібрано 171028,8 тис. грн., становить 126,2 відс. (+35495,8 тис.грн.) індикативних показників доходів, та на 52,6 відс. або +58958,5 тис.грн більше відповідного періоду 2015 року. Могилів-Подільська ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області висловлює щиру подяку всім сумлінним платникам податків за  своєчасність та повноту податкових платежів, адже нині, у доволі нелегкий для країни час, своєчасна сплата податків є актуальною і нагальною як ніколи. Це не лише турбота про завтрашній день, а вияв поваги до всіх громадян України. 
 
За червень 2016 року звітність з ЄСВ подається за новою формою
ДФС нагадує платникам єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про те, що звітність з ЄСВ за звітний період «червень 2016 року» подається за новою формою, яка затверджена Наказом  Міністерства фінансів України від 14.04.2015р. №435 (у редакції наказу від 11.04.2016р. № 441).  Звіт подається в податкову інспекцію за місцем взяття страхувальника на облік як платника єдиного внеску в один із таких способів:
- в електронній формі засобами електронного зв'язку (надсилається не пізніше закінчення останньої години 20 календарного дня, що настає за останнім днем звітного періоду);
- на паперових носіях, завірений підписом керівника страхувальника та скріплений печаткою (за наявності), разом з електронною формою на електронних носіях інформації (подається не пізніше 20 календарного дня, що настає за останнім днем звітного періоду);
- на паперових носіях, якщо у страхувальника кількість застрахованих осіб не перевищує п'яти  (подається не пізніше 20 календарного дня, що настає за останнім днем звітного періоду);
- надсилання поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення за умови, що у страхувальника кількість застрахованих осіб не перевищує п'яти. У такому випадку поштове відправлення на адресу податкової інспекції відправляється не пізніше 10 календарного дня, що настає за останнім днем звітного періоду.
 
Інформація щодо Порядку надіслання контролюючими органами  податкових повідомлень-рішень платникам податків
ДФС України повідомляє, що у Мінюсті України 13.06.2016 за № 846/28976 зареєстровано наказ МФУ «Про затвердження Змін до Порядку надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків» від 23.05.2016 № 498, який опубліковано у Офіційному віснику України № 49 від 01.07.2016. Наказ набирає чинності через 10 днів з дня його офіційного опублікування у Офіційному віснику України. Наказом затверджено зміни до Порядку надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків, затвердженого наказом від 28.12.2015 № 1204, що зареєстрований у Мінюсті України 22.01.2016 за № 124/28254. Внесення змін обумовлено, в основному, прийняттям Верховною Радою України Закону України від 24 грудня 2015 року № 909-VIII «Про внесення змін до ПКУ та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році», яким, зокрема, доповнені види відповідальності платників податків, щодо яких контролюючими органами приймаються податкові повідомлення-рішення. З метою виконання цих норм Порядок доповнено новою формою «ПН» (додаток 14 до Порядку), яка складається у разі виявлення в ході проведення документальних виїзних перевірок помилок при зазначенні обов’язкових реквізитів податкових накладних, встановлених пунктом 201.1 статті 201 Кодексу. Крім того, у зв’язку з із постійними доповненнями Податкового кодексу України новими видами штрафних (фінансових) санкцій (штрафів), Наказом запроваджено складання податкового повідомлення-рішення для застосування контролюючими органами штрафних (фінансових) санкцій (штрафів), передбачених Кодексом (в тому числі по встановлених порушеннях Митного кодексу України), застосування яких безпосередньо не пов’язане з визначенням податкових зобов’язань (форма «ПС», додаток 11 до Порядку). Зокрема, це і санкції за неподання або несвоєчасне подання податкової звітності, за порушення встановлених строків зберігання документів, неподання або порушення строків подання податкової інформації, порядку взяття на облік (реєстрації) у контролюючих органах. Крім того, з метою уніфікації форм Наказом об’єднано форми «С» та «У» та передбачено складання податкового повідомлення-рішення форми «С» (додаток 10 до Порядку) для застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) та/або пені за порушення норм іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, в тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності. Наказом забезпечено нормативне врегулювання питання надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків у зв’язку з внесенням Законом № 909 змін до Кодексу та створено умови для виконання покладених на органи ДФС завдань і функцій.
 
Останній строк сплати податку на нерухоме майно - 29 cерпня  
ДФС нагадує платникам податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що граничний строк сплати за 2015 рік настає 29 серпня 2016 року. Відповідно до п.п. 14.1.129 п. 14.1 ст. 14 Податового кодесу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) об’єкти житлової нерухомості - будівлі, віднесені відповідно до законодавства до житлового фонду, дачні та садові будинки. Об’єкти нежитлової нерухомості – будівлі, приміщення, що не віднесені відповідно до законодавства до житлового фонду. Ставка податку: на об’єкти житлової нерухомості сладає 12,18 грн. за 1кв.м., на об’єкти нежитлової нерухомості сладає 24,36 грн. за 1 кв.м. База оподатвання об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в т.ч. їх часток, що перебувають у власності платника податку, зменшується: а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості – на 60 кв. метрів; б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – на 120 кв. метрів; в) для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/бу динків, у тому числі їх часток), – на 180 кв. метрів. За роз’ясненнями звертайтеся до територіальних ДПІ. 
 
Інформація щодо митного оформлення товарів, повернутих з території Російської Федерації або Республіки Білорусь на митну територію України внаслідок запроваджених заборон та обмежень    
У зв’язку із запровадженням Російською Федерацією заборон та обмежень щодо транзиту товарів з території України через територію Російської Федерації (Указ Президента РФ від 01.01.2016 №1 „Про заходи щодо забезпечення економічної безпеки та національних інтересів Російської Федерації при здійсненні міжнародних транзитних перевезень вантажів з Території України на територію Республіки Казахстан через територію Російської Федерації” зі змінами, внесеними Указом президента Російської Федерації від 01.07.2016 № 319) інформуємо. Відповідно до частини першої статті 84 Митного кодексу України товари, які були поміщені у митний режим експорту, з моменту фактичного вивезення за межі митної території України втрачають статус українських товарів. Товари, які були вивезені в митному режимі експорту та в подальшому повернуті на митну територію України внаслідок запроваджених Російською Федерацією заборон та обмежень, можуть бути поміщені декларантом в митний режим транзиту або реімпорту з дотриманням умов таких режимів та у порядку, визначеному Кодексом. Після поміщення у митний режим реімпорту товарів згідно з пунктом З частини другої статті 78 Кодексу суми вивізного мита, сплачені при експорті цих товарів, повертаються особам, які їх сплачували, або їх правонаступникам, у порядку, передбаченому Кодексом. Акцизний податок і податок на додану вартість при поміщенні товарів згідно з пунктом 3 частини другої статті 78 Кодексу у митний режим реімпорту справляються відповідно до Податкового кодексу України. 
Довідка - п. 3 ч. 2 ст. 78 Кодексу — товари, які були поміщені у митний режим експорту (остаточного вивезення) і повертаються особі, яка їх експортувала. у зв'язку з невиконанням (неналежним виконанням) умов зовнішньоекономічного договору згідно з яким її і товари поміщувалися у митний режим експорту, або з інших обставин, що перешкоджають виконанню цього договору (за певних умов).
 Декларування товарів у митний режим реімпорту може здійснюватися у будь-якому органі доходів і зборів (частина сьома статті 79 Кодексу). Для доставки товарів, транспортних засобів комерційного призначення до митниці призначення використовується попередня митна декларація (стаття 259 Кодексу), яка у встановленому порядку подається декларантом до митниці, в зоні діяльності якої товари та/або транспортні засоби комерційного призначення будуть пред’явлені для митного оформлення (митниця призначення). Товари та транспортні засоби мають бути доставленими в митницю призначення до закінчення строку, визначеного статті 95 Кодексу, а саме 10 діб для автомобільного транспорту (у разі переміщення в зоні діяльності однієї митниці - 5 діб). Також допускається зміна митниці призначення на іншу, ніж та, що зазначена в документі контролю за переміщенням товарів. З метою вирішення питання про зміну митниці призначення (переадресування товару) перевізник (декларант або уповноважена ним особа) повинен звернутись з письмовою заявою до органу доходів і зборів, до якого фактично прибули товари та/або транспортні засоби комерційного призначення (розділ X Порядку виконання митних формальностей при здійсненні транзитних переміщень, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.10.2012 № 1066). Згідно з частиною четвертою статті 92 Кодексу для поміщення товарів та/або транспортних засобів комерційного призначення у митний режим транзиту особа, на яку покладається дотримання вимог митного режиму, повинна:
1) подати органу доходів і зборів митну декларацію (документ, який відповідно до статті 94 Кодексу використовується замість митної декларації), товарно-транспортний документ на перевезення та рахунок-фактуру (інвойс) або інший документ, який визначає вартість товару;
2) у випадках, визначених законодавством, надати органу доходів і зборів дозвільний документ на транзит через митну територію України, який видається відповідними уповноваженими органами;
3) у випадках, встановлених Кодексом, забезпечити виконання зобов’язання із сплати митних платежів відповідно до розділу X Кодексу. 
Митна декларація подається декларантом або уповноваженою ним особою органу доходів і зборів в пункті ввезення (пропуску) на митну територію України у порядку, встановленому Кодексом. Відповідно до статті 90 Кодексу товари та/або транспортні засоби комерційного призначення, розміщені в митний режим транзиту, переміщуються від пункту ввезення (пропуску) на митну територію України до пункту вивезення (пропуску) за межі митної території України без будь-якого використання цих товарів, без сплати митних платежів та без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності.
Сектор організації роботи Могилів-Подільської ОДПІ ГУ ДФС у Вінницький області   
 
Всі новини