Податкова інформує:

Результати роботи УВБ ГУ ДФС у Вінницькій області за січень-березень 2016 року
Робота щодо запобігання та протидії корупції в структурних підрозділах ГУ ДФС у  Вінницькій області  та Вінницької митниці ДФС, відділом власної безпеки при ГУ ДФС у Вінницькій області Головного управління власної безпеки ДФС України (далі – відділ) проводиться у відповідності до вимог Закону України від 14.10.2014 №1700-VIІ „Про запобігання корупції” із змінами та доповненнями, Указів президента України від 05.10.2011 року №964/2011 „Про першочергові заходи реалізації Закону України „Про засади запобігання і протидії корупції” та №1001/2011 „Про національну антикорупційну стратегію на 2011 – 2015 роки” . Зокрема, протягом січня-березня 2016 року проведено 16 службових перевірок та розслідувань, серед яких -10 за зверненнями фізичних та юридичних осіб. За результатами яких,  правоохоронними органами області розпочато 6 кримінальних проваджень стосовно службових осіб органів ДФС. Крім того, за поданнями УВБ щодо  вжиття заходів реагування,  протягом першого кварталу 2016  року  керівникам підрозділів ГУ ДФС області   до 9 службових осіб вжиті заходи дисциплінарного впливу.
 
Заходи щодо запобігання і протидії корупції
Одним з пріоритетних напрямків роботи відділу  залишається упереджувальна та роз’яснювальна робота серед працівників податкової та митної служби, а також кандидатів на заміщення вакантних посад. Так, за перший квартал поточного року проведено 149 профілактично-попереджувальних заходів, серед яких лекції, виступи, бесіди, наради, виступи по  радіо,  публікації  в пресі, розміщення інформації на суб-сайті ГУ ДФС області  та в мережі Інтернет . В рамках забезпечення прозорості діяльності, своєчасного інформування громадськості про результати вжитих заходів, показники роботи управління  щомісячно розміщуються на суб-сайті ГУ ДФС у Вінницькій області. Для всіх небайдужих нагадуємо, що у відділі  працює цілодобова лінія телефону „довіри” ((0432) 660205). Подзвонивши на нього, можна повідомити про будь-які корупційні прояви з боку працівників органів ДФС у Вінницькій області та Вінницької митниці ДФС. Крім того, з метою реалізації антикорупційного проекту Державної фіскальної служби України діє сервіс «Пульс»(044) 284-00-07, який приймає інформацію від суб’єктів господарювання  та громадян щодо неправомірних дій або бездіяльності працівників структурних підрозділів та територіальних органів ДФС, проблем, які виникають під час здійснення митного контролю та митного оформлення товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України, а також щодо упередження контрабанди.  
УВБ ГУ ДФС у Вінницькій області  
 
Касовий чек із обов’язковими реквізитами – вже з 13 березня
Для суб’єктів господарювання роздрібної торгівлі, що здійснюють реалізацію підакцизних товарів та зареєстровані платниками акцизного податку (суб’єктів господарювання, що зареєстровані платниками іншого податку, крім ПДВ), касовий чек, надрукований реєстратором розрахункових операцій, повинен містити окремим рядком розмір ставки такого податку, загальну суму податку за всіма зазначеними в чеку товарами (послугами), на початку рядка друкується назва податку. У реквізиті „Акцизний податок” його назва наводиться згідно з Податковим кодексом України. За потреби дозволяється використовувати скорочення. При цьому, рядки 9 та 10 такого касового чека повторюються відповідно до кількості податкових груп за різними ставками ПДВ та акцизного податку. Дозволяється не друкувати рядки за податковими групами, якщо сума ПДВ або акцизного податку дорівнює нулю. Вимоги до форми і змісту фіскальних касових чеків у частині відображення інших податків, крім податку на додану вартість, не поширюються на розрахункові документи, що друкуються реєстраторами розрахункових операцій (далі - РРО), версії внутрішнього програмного забезпечення яких включені до Державного реєстру електронних контрольно-касових апаратів та комп’ютерних систем до 13 березня 2016 року. Про ці та інші вимоги щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій, що застосовуються для обліку операцій з купівлі-продажу іноземної валюти та щодо реалізації фіскальних функцій РРО, що застосовуються під час здійснення операцій з приймання та переказу готівкових коштів через програмно-технічні комплекси самообслуговування йдеться більш детально у листі ДФС України від 29.03.2016 р. №10583/7/99-99-22-07-03-17 „Про нормативно-правові акти”.  
  Зважаючи на це, Головне управління ДФС у Вінницькій області звертається з проханням: - до центрів сервісного обслуговування  про організацію у найкоротший термін роботи з внесення змін до реєстраторів розрахункових операцій, наявних у користувачів, для друку всіх реквізитів касових чеків передбачених Положенням № 13, затвердженим наказом Міністерства фінансів від 21.01.2016 № 13 «Про затвердження Положення про форму та зміст розрахункових документів, Порядку подання звітності, пов’язаної із використанням книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок), форми № ЗВР-1 Звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок)», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 11.02.2016 за № 220/28350;
 - до користувачів реєстраторів розрахункових операцій про якнайшвидше налагодження співпраці з центрами сервісного обслуговування та виробниками чи імпортерами касової техніки для доопрацювання наявних реєстраторів розрахункових операцій, відтак забезпечення дотримання вимог чинного законодавства до форми та змісту розрахункових документів;
- до суб’єктів господарювання, що застосовують при проведенні розрахункових операцій книги обліку розрахункових операцій та розрахункові книжки, щодо подання звітності про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) за квітень 2015 року і надалі за оновленою формою №ЗВР-1, починаючи з травня 2016 року.
 
Якщо суд зобов’язав повернути аванс
Порядок складання розрахунку коригування до податкової накладної при поверненні постачальником попередньої оплати за рішенням суду не відрізняється від загальновстановленого, який наведено у статті 192 Податкового кодексу України. Отож, на підставі пункту 192.1 статті 192 Податкового кодексу України, постачальник товарів або ж послуг при поверненні на підставі рішення суду попередньої оплати зобов'язаний на дату такого повернення на всю суму повернених коштів скласти розрахунок коригування до податкової накладної, що була складена постачальником на дату отримання попередньої оплати і направити такий розрахунок коригування до покупця для реєстрації його в Єдиному реєстрі податкових накладних. Звертаємо увагу, що постачальник товарів має право зменшити суму нарахованих податкових зобов'язань за таким розрахунком коригування лише після його реєстрації в ЄРПН отримувачем (покупцем).
 
В.о.начальника 
Крижопільської ОДПІ                                                 Л.С.Сузанська
 
Всі новини