ШАНОВНІ ГРОМАДЯНИ, ДО 1 ТРАВНЯ ЗАВЕРШУЄТЬСЯ КАМПАНІЯ ДЕКЛАРУВАННЯ

 
Декларування спадщини в 2016 році
  Кожен громадянин, який отримав дохід у вигляді спадщини (подарунку) зобов’язаний задекларувати такий дохід та сплатити податок. Для спадщини і подарунка діють такі ж правила декларування та оподаткування, як для інших доходів фізичних осіб. А згідно зі ст. 174 глави IV Податкового кодексу України, податком обкладаються такі види спадщини, як об’єкти нерухомості; рухоме майно, до якого відносяться антикваріат, твори мистецтва, коштовності, будь-які транспортні засоби, а також інші види рухомого майна; об’єкти комерційної власності: цінні папери, корпоративні права; готівка або гроші на рахунку в будь-якій фінансовій установі, іпотечні сертифікати, сертифікати фонду операцій з нерухомістю. Одержувачі спадщини або подарунків в 2015 році повинні подати декларацію про доходи і вказати в ній вартість майна чи немайнових прав, отриманих в дар або в спадщину, до 1 травня 2016 року, а сплатити податки з такого доходу  до 1 серпня 2016 року. Декларації про майновий стан і доходи в 2016 році подається за новою формою яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 №859, що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 26.10.2015 за №1298/27743.
 
Декларування нецільової благодійної допомоги
  Крижопільська ОДПІ нагадує про необхідність подання Декларації про майновий стан і доходи за 2015 рік у разі отримання нецільової благодійної допомоги від благодійника - юридичної чи фізичної особи. Не оподатковується така допомога лише у випадку, якщо її загальна сума за 2015 рік не перевищила 1710 грн. Якщо ж сума становить більше вказаного розміру, то з перевищення потрібно сплатити податок на доходи за ставкою 15% (20%) та військовий збір у розмірі 1,5%. Для цього Вам потрібно звернутися до податкового органу за місцем реєстрації та подати податкову декларацію до 1 травня 2016 року, а податок необхідно сплатити до 1 серпня 2016 року. Нагадаємо, нецільовою вважається допомога, яка надається без встановлення визначених умов та напрямків її витрачання.
 
Декларування доходів від операцій з цінними паперами
  Крижопільська ОДПІ нагадує, що громадянам, які в 2015 році отримували доходи від операцій з цінними паперами, необхідно подати до органу фіскальної служби за місцем реєстрації декларацію про майновий стан і доходи. Облік загального фінансового результату операцій з інвестиційними активами ведеться платником самостійно, окремо від інших доходів і витрат. Загальний фінансовий результат операцій з інвестиційними активами визначається як сума інвестиційних прибутків, отриманих платником податку протягом звітного року, зменшена на суму інвестиційних збитків, понесених платником податку протягом такого року.
  Всі документи, пов’язані з купівлею/продажем цінних паперів та понесеними витратами, зберігаються як до, так і після подання податкової декларації і сплати податку. 
 Якщо загальний фінансовий результат операцій з інвестиційними активами має від'ємне значення, його сума переноситься у зменшення загального фінансового результату операцій з інвестиційними активами наступних років до його повного погашення.
 При цьому декларація подається у будь-якому випадку, незалежно від того отримав громадянин інвестиційний прибуток чи збиток, та незалежно від того, чи сплачувався податковим агентом податок з доходів інвестора (ст. 36, 49, 170 Податкового кодексу України).
 Оподатковується інвестиційний прибуток за ставкою 20%.
 
Отримання доходів від двох або більше податкових агентів
  Крижопільська ОДПІ нагадує, що однією з особливостей кампанії декларування у 2016 році є те, що фізичні особи, які протягом 2015 року отримували дохід від двох та більше податкових агентів, подають декларацію про майновий стан та доходи востаннє у зв’язку із змінами, внесеними до ст.167.1 Законом України від 24.12.2015 року №909 „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році”.
 
Як заповнити декларацію для отримання податкової знижки
  Фізичні особи, які не є суб’єктами господарювання, можуть скористатися правом на податкову знижку. Вони можуть зменшити свій загальний річний оподаткований дохід у вигляді заробітної плати на певну суму витрат. Зокрема, витрати на сплату процентів за іпотечним кредитом, на оплату вартості свого навчання та/або вартість навчання члена сім’ї першого ступеня споріднення, який не отримує зарплату, на сплату страхового внеску за договором довгострокового страхування життя, втрати на штучне запліднення, витрати на усиновлення, на переобладнання транспортного засобу для роботи на альтернативних видах палива, витрати щодо придбання або будівництва житла та ін. Слід відмітити, що такі витрати повинні бути документально підтверджені. Крім того, Податковим кодексом установлено обмеження щодо не перевищення сум нарахованої платником податку податкової знижки понад суму загального оподатковуваного доходу платника, одержаного протягом року як заробітна плата. Зауважимо, що для отримання податкової знижки платник податків повинен подати за підсумками року декларацію про майновий стан і доходи. Слід відмітити, що наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015року № 859 затверджено нову форму податкової декларації про майновий стан та доходи. При цьому спеціальний додаток до декларації (як було раніше) заповнювати не потрібно. Адже сама оновлена форма декларація містить відповідний розділ (розд. ІІІ). Тому платник податків у рядку 13 декларації повинен зробити позначку «Х» напроти категорії витрат, які включаються до податкової знижки, а також відобразити: - загальну суму фактичних витрат, здійснених протягом звітного року (ряд. 13);
- заробітну плату за рік, яка є базою обкладення податком на доходи фізичних осіб, тобто суму, зменшену на утриманий єдиний внесок та податкову соціальну пільгу, за її наявності (ряд. 15);
- суму (вартість) витрат, дозволену для включення до податкової знижки (ряд. 16). При цьому загальна сума податкової знижки не може перевищувати зарплату, зазначену у рядку 15;
- суму ПДФО, на яку зменшуються податкові зобов’язання із цього податку у зв’язку з реалізацією права платників податків на ПЗ. Оригінали підтвердних документів не подаються до органу ДФС, проте їх треба зберігати протягом строку, достатнього для проведення перевірки правильності нарахування ПЗ (до кінця року). При цьому, для прискорення проведення такої перевірки, рекомендуємо разом з декларацією подати підтвердні документи, зокрема довідку, в якій, крім загальної інформації про фізичну особу (ПІБ, реєстраційний номер облікової картки, період роботи), зазначається обов’язково наступна інформація: - сума нарахованого оподатковуваного доходу (помісячно та загальною сумою); - розмір та сума податкової соціальної пільги;
- сума нарахованого та утриманого єдиного соціального внеску; - сума нарахованого та утриманого податку на доходи фізичних осіб. Нагадуємо, що подавати декларацію про майновий стан і доходи з метою отримання податкової знижки можна до кінця року.
  Порядок надання та перелік витрат, дозволений для включення до податкової знижки визначено статтею 166 розділу IV ПКУ.
 
 
В.о.начальника 
Крижопільської ОДПІ                                                 Л.С.Сузанська
 
Всі новини