Сьогодні в райдержадміністрації відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії, яке провів перший заступник голови райдержадміністрації В.А. Ставнійчук. В ході засідання члени комісії були проінформовані про випадок укусу жителів району твариною хворою на сказ. Зокрема начальник управління ветеринарної медицини у Томашпільському районі П.О Грабчак доповів, що вищезазначений інцидент стався на території мтф ТОВ АК «Зелена Долина» в с. Вила: двох працівників товариства покусав хворий кіт. Труп кота було доставлено до Томашпільської РДЛВМ, де було відібрано головний мозок та відправлено до Вінницької РДЛВМ. 1.04.2015р біля 9:00 год ранку надійшло повідомлення про те що діагноз на сказ підтвердився.
По завершенні засідання Державна надзвичайна протиепізоотична комісія прийняла рішення:
1. Визнати епізоотичну ситуацію по сказу тварин в районі такою, що вимагає проведення невідкладних додаткових заходів.
2. Ввести карантинні обмеження по сказу кота в ТОВ АК Зелена Долина, с. Вила Томашпільського району Вінницької області та прилеглих угіддях в радіусі 5 км, встановити загрозливу зону в радіусі 10км ( с.Ракова, с. Антонівка, с. П.Борівські, с. Стіна) Томашпільського району Вінницької області.
3. Користувачам мисливських угідь, районному УТМР, районному державному лісництву на великих територіях одночасно провести заходи щодо підтримання оптимальних розмірів щільності популяції червоної лисиці в межах 0,5 - 1 гол. на 1000 га угідь, незалежно від термінів полювання. При проведенні відстрілів лисів, паталогічний матеріал (голови) доставляти в місцеві установи державної ветеринарної медицини для подальшого їх дослідження на сказ в обласній державній лабораторії ветеринарної медицини. Доступними методами провести боротьбу з бродячими собаками і котами в мисливських угіддях та населених пунктах.
4.Управлінню ветеринарної медицини у Томашпільському районі, користувачам мисливських угідь , районному УТМР заборонити промисловий та ліцензійний відстріл диких тварин у неблагополучному пункті та загрозливій зоні на період карантинних обмежень.
5.Органам місцевого самоврядування разом з органами управління внутрішніх справ, комунальних служб, Радою мисливців та рибалок періодично проводити заходи по знешкодженню (відлову,) бродячих, безпритульних собак і котів на адміністративних територіях.