Сьогодні у залі засідань райдержадміністрації о 8.30 годині голова районної державної адміністрації Закорченний Олександр Григорович провів апаратну нараду.
У роботі наради прийняли участь перший заступник голови райдержадміністрації Ставнійчук Віктор Анатолійович, голова районної ради Нароган Лариса Анатоліївна, начальники управлінь та відділів райдержадміністрації, працівники виконавчого апарату районної ради, окремі керівники територіальних підрозділів, представники ЗМІ.
На початку засідання усі присутні вшанували хвилиною мовчання пам'ять мирних мешканців, трагічно загиблих внаслідок масованого обстрілу житлових районів міста Маріуполь.
Розпочинаючи нараду Олександр Григорович підвів підсумки перебування в районі делегації представників органів місцевого самоврядування з 14-ти районів Республіки Молдова та представників Барської, Ямпільської та Чечельницької райдержадміністрацій, які відвідали Томашпільський та Ямпільський райони Вінниччини з метою пошуку партнерів для спільного написання проектів та залучення європейських інвестицій. За підсумками проведеної роботи учасниками зустрічі було визначено наступні напрямки співпраці:
- в питанні водовідведення та ліквідації наслідків очисних споруд;
- реконструкції районного стадіону «Колос»;
- покращенні якості надання послуг населенню на випадок настання надзвичайної ситуації;
- співпраці в культурній сфері.
Разом з цим очільник району повідомив присутнім про початок проведення загальних зборів громадян територіальних громад району, обговорив кілька організаційних питань та дав ряд усних доручень.
Згідно порядку денного про роботу служби у справах дітей та основні завдання, які планується вирішити у першому кварталі 2015 році доповіла присутнім начальник служби у справах дітей районної державної адміністрації Л.В. Мокрак. Згідно інформації основними завданнями служби є:
- Влаштування в сім`ї громадян дітей з інтернатів: на сьогодні підготовлено документи на усиновлення двох дітей іноземними громадянами, справа передана до Немирівського районного суду;
- Влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування до сімейних форм виховання: в районі протягом 2015 року заплановано створити одну прийомну сім’ю, в яку влаштувати на виховання та спільне проживання 2 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Провести роботу по довлаштуванню прийомної сім’ї Кідіних, смт. Вапнярка. В даний час проводиться робота по пошуку дітей. Станом на 01.01.2015 року в районі функціонують 9 прийомних сімей, в які влаштовано на виховання та спільне проживання 23 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та 1 дитячий будинок сімейного типу, в який влаштовано 9 дітей, позбавлених батьківського піклування.
- Зниження соціального сирітства. Станом на 01.01.2015 року на обліку служби у справах дітей перебувають 20 дітей, які опинились в складних життєвих обставинах із 7 сімей. Дані сім`ї відвідуються за місцем проживання, батьки попереджені про відповідальність за неналежне виконання батьківських обов’язків, заведені особові справи на всіх дітей.
- Забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Станом на 01.01.2015 року на обліку служби у справах дітей райдержадміністрації перебувають 80 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них: мають житло на праві власності 3 дітей, мають житло на праві користування 21 дитина, закріплено право на проживання у 56 дітей. На квартирний облік поставлено 6 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
- Оздоровлення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Протягом першого кварталу 2015 року розпочата робота по поновленню матеріалів банку даних дітей соціально незахищеної категорії. Планується відновити роботу лекторської групи по роботі з дітьми щодо попередження дитячій бездоглядності.
Продовжила нараду головний лікар районного медичного центру первинної медико-санітарної допомоги С.О. Семенюк, проінформувавши присутніх про забезпечення доступності медичної допомоги та медичного обслуговування для населення. У своєму виступі Світлана Олександрівна доповіла, що в 2014 році було проведено ремонтні роботи в 14 ФАПах та 4-х амбулаторіях району на загальну суму 84 тисячі гривень, 43 % витрачених коштів залучено додатково. Капітально відремонтовано приміщення №1 Комаргородської амбулаторії на суму 550 тис. грн. Придбано 4 котли для переведення газових котелень на альтернативне паливо і встановлено їх в 2-х амбулаторіях та 2-х ФАПах. В листопаді 2014 р. реорганізовано Липівський ФАП в амбулаторію загальної практики-сімейної медицини. Переобладнано опалювальну систему в амбулаторії на альтернативні види палива, триває капітальний ремонт.
Всі медичні заклади району забезпечені медикаментами для невідкладної допомоги згідно потреби. Розрахунок на жителя склав 9,4 грн (2011 - 3,5, 2012 - 4,66, 2013 - 7,67). Для забезпечення пільгової категорії хворих безкоштовними ліками витрачено рекордну за останні роки суму 96 700 грн.
Значно покращено медичне оснащення ФАПів та амбулаторій: холодильники, ваги для немовлят та дорослих, комп'ютерну техніку, поновлено меблі, придбано реактиви для лабораторного обстеження хворих, оснащення санітарних автомобілів шинами для фіксації переломів на загальну суму 459 тисячі гривень.
Забезпечено 5 інвалідів війни слуховими апаратами , вперше придбано туберкулін для охоплення всіх дітей та підлітків туберкулінодіагностикою. Забезпечено медичні заклади деззасобами, медикаментами для невідкладноїдопомоги під час епідемії гострих респіраторних захворювань (загальна сума 214 тисяч гривень).
З метою забезпечення стабільної роботи в умовах надзвичайних ситуацій придбано 4 дизельних установки, створено резерв паливно- мастильних матеріалів.
Забезпечено реалізацію в районі пілотного проекту з державного регулювання цін на ліки від гіпертонії. За вересень-грудень 2014 року знижку на ліки отримали 2943 пацієнти на загальну суму 59 345 грн.
По закінченні доповіді учасниками наради було детально розглянуто та проаналізовано проблемне питання щодо розміщення в ФАПах та амбулаторіях району аптечних кіосків.
Продовжив нараду начальник управління ветеринарної медицини в Томашпільському районі П.О. Грабчак, доповівши про організацію проведення заходів по попередженню захворювання тварин на сказ та безпритульності тварин.
У своєму виступі Петро Олександрович зазначив, що у 2014 році фахівцями Томашпільської районної державної лікарні ветеринарної медицини проведена відповідна робота щодо виконання профілактичних заходів проти сказу тварин в населених пунктах району, а саме: подвірний обхід, індивідуальні бесіди з населенням та профілактичні щеплення собак і котів проти сказу. На протязі 2014 року щеплено собак - 8 607 голів, котів - 6 768 голів.
На сьогоднішній день залишається напруженою епізоотична ситуація щодо захворювання домашніх та диких тварин на сказ. На протязі 2014 року зареєстровано 55 випадків покусів громадян домашніми тваринами. Факти покусів громадян та стан їх домашніх тварин контролюється службою ветеринарної медицини. Зареєстровано 5 випадків захворювання на сказ тварин, що підтверджено дослідженням патологічного матеріалу в Вінницькій регіональній державній лабораторії ветеринарної медицини.
У 2014 році проведено 5 засідань надзвичайної протиепізоотичної комісії, на якому розроблені заходи з профілактики захворювання тварин на сказ, визначені відповідальні особи та терміни виконання. Державна служба ветеринарної медицини тісно співпрацює з санепідемслужбою, користувачами мисливських угідь. Випадки покусів громадян, підозри на сказ чи підтвердження сказу реєструються в установленому порядку та проводиться обмін інформацією. Мисливцями Томашпільського району в 2014 році було відстріляно 22 голови лисів, і вже в цьому році - 6 голів.