Податкова інформує:

Якщо платник єдиного податку змінив діяльність
ДФС України у листі від 06.05.2016р. №10233/6/99-99-12-02-03-15 роз’яснює порядок подання платниками єдиного податку заяви у випадку зміни видів господарської діяльності. ДФС здійснює реєстрацію суб'єкта господарювання як платника єдиного податку шляхом внесення відповідних записів до Реєстру, які, зокрема, містять інформацію щодо декларованих платником видів господарської діяльності. У випадку зміни видів діяльності, платник складає та подає у довільній формі відповідну заяву. Разом з тим, Кодексом не встановлено конкретний строк подання такої заяви. ДФСУ рекомендує подавати заяву про зміну видів господарської діяльності першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, аналогічно до положень Кодексу про відмову від спрощеної системи оподаткування.
Сектор організації роботи Могилів-Подільської ОДПІ ГУ ДФС у Вінницький області                                               
 
Запланували відпустку – подайте заяву в податкову
ДФС нагадує платникам єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб про те, що згідно з положеннями пункту 295.5 статті 295 Податкового кодексу України вони звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки. Поінформувати податкову про період відпустки шляхом подання заяви у довільній формі в ДПІ за місцем обліку слід до її початку, аби не проводилося нарахування авансових внесків єдиного податку за відпускний період. До речі, законодавство не передбачає звільнення від сплати єдиного соціального внеску на час відпустки підприємців, отож , сплата ЄСВ за «відпускний» період проводиться у звичайному режимі.
Сектор організації роботи Могилів-Подільської ОДПІ ГУ ДФС у Вінницький області      
 
Зниження облікової ставки впливає на розмір пені 
Правління Національного банку України прийняло рішення про зниження облікової ставки з 19% до 18% річних з 27 травня 2016 року. Попередня ставка діяла з 22 квітня п. р. Облікову ставку необхідно враховувати при нарахуванні пені відповідно до норм Податкового кодексу України. Зокрема, пеня нараховується після закінчення встановлених ПКУ строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу (пп. 129.1.1 ПКУ). В такому випадку нарахування пені розпочинається: – при самостійному нарахуванні суми грошового зобов'язання платником податків – від першого робочого дня, що настає за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання; – при нарахуванні суми грошового зобов'язання контролюючими органами – від першого робочого дня, що настає за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні – рішенні. Пеня, визначена пп. 129.1.1 ПКУ, нараховується на суму податкового боргу із розрахунку 120 % річних облікової ставки НБУ, що діє на день виникнення такого податкового боргу або на день його погашення (залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою), за кожний календарний день прострочення у його сплаті. Також,  пеня нараховується на суму заниження податкового зобов’язання із розрахунку 120 % річних облікової ставки НБУ, що діє на день заниження (пп. 129.1.2 ПКУ).  Ще одна підстава врахувати облікову ставку – при нарахуванні пені у день настання строку погашення податкового зобов'язання, визначеного податковим агентом при виплаті (нарахуванні) доходів на користь платників податків – фізичних осіб, та (або) контролюючим органом під час перевірки такого податкового агента (пп. 129.1.3 ПКУ). Пеня нараховується із розрахунку 120 % річних облікової ставки НБУ, що діє на день виплати (нарахування) доходів на користь платників податків – фізичних осіб. Згідно з п. 129.3 ПКУ, нарахування пені закінчується, зокрема, в день зарахування коштів на відповідний рахунок Держказначейства та (або) в інших випадках погашення податкового боргу та грошових зобов'язань.
Сектор організації роботи Могилів-Подільської ОДПІ ГУ ДФС у Вінницький області    
                                           
  
 
Всі новини