Роз‘яснення щодо ліцензування складів паливно-мастильних матеріалів

Звертаємо Вашу увагу, що з 01.07.2019 року всі суб'єкти, які планують здійснювати господарську діяльність з виробництва, зберігання, роздрібної та/або оптової торгівлі, а також імпорту та / або експорту палива повинні отримати ліцензію.
 
Таке визначено Законом України № 2628-VIII. Цей закон від 1 липня 2019 року називатиметься Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального»: https://is.gd/d5EoKD (переглядати редакцію від 01.07.2019 року).
 
1. Платник, який зберігає та/або продає пальне зобов’язаний для роботи з 1 липня до цієї дати зареєструватися в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, зареєструвати акцизні склади, зареєструвати витратоміри-лічильники/рівнеміри-лічильники і отримати ліцензії.
 
2. Не потрібна ліцензія на право зберігання пального на місця зберігання пального, що використовуються (стаття 15 Закону України № 481):
- підприємствами, установами та організаціями, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевого бюджету;
-підприємствами, установами та організаціями системи державного резерву;
- суб’єктами господарювання для зберігання пального, яке споживається для власних виробничо-технологічних потреб виключно на нафто- та газовидобувних майданчиках, бурових платформах і яке не реалізується через місця роздрібної торгівлі.
 
Також без ліцензії можна зберігати пальне в місцях виробництва пального або місцях оптової торгівліпальним чи місцях роздрібної торгівліпальним, на які отримані відповідні ліцензії (стаття 15 Закону України № 481).
1. Для отримання ліцензії на право оптової торгівлі пальним та/або право виробництва пального платнику необхідно звертатися до Державної фіскальної служби України.
2. Для отримання ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним та/або на право зберігання пального платнику слід звернутися до ДФС за місцем здійснення відповідної діяльності з заявою та копією документів, визначеними Законом України № 481.
3. Документи і інформація, необхідні для отримання ліцензії:
- Документи, що підтверджують право власності/користування земельною ділянкою з відповідним цільовим призначенням
- Акт введення/готовності об'єкта до експлуатації, сертифікат про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів до кожного об'єкту продажу або зберігання. Або документ про право власності на нерухомість, виданий до 01.01.2014 року.
- Дозвіл на початок виконання робіт підвищеної небезпеки та початок експлуатації (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки
4. ДФС розроблено рекомендовані форми заяв для отримання ліцензій на виробництво, зберігання, оптову та роздрібну продаж пальним http://sfs.gov.ua/anonsi/20813.html
 
Заява подаєтьсяу паперовому виглядізавірені заявником копії документів – у паперовому вигляді та в електронній формі.
1. Державна фіскальна служба України встановила дату початку прийому документів - 12.06.2019 рік. При цьому строки прийняття рішення про видачу ліцензії складають 20 днів.
2. Річна плата за ліцензію на право зберігання пального становить 780 гривень на кожне місце зберігання пального, на право роздрібної торгівлі пальним – 2000 гривень на кожне місце роздрібної торгівлі пальним. Ліцензія видається терміном на п’ять років.
3. Головне управління ДФС у Вінницькій області  дає реквізити рахунків для сплати за ліцензії http://vin.sfs.gov.ua/anonsi-ark/20846.html
 
Дана інформація підготовлена в рамках пріоритету Агенції «Підтримка  малого та середнього бізнесу Вінницької області».

 

Всі новини