Міжнародна діяльність

Районною державною адміністрацією ведеться активна робота по співпраці з органами місцевого самоврядування інших країн, міжнародними організаціями та міжнародними благодійними фондами.
Протягом 2014 року районною державною адміністрацією та районною радою було здійснено ряд міжнародних візитів, що надало змогу встановити міжнародні зв’язки з органами місцевого самоврядування інших країн. Розвиток та поглиблення цих зв’язків надасть такі можливості як:
- залучення іноземних інвестицій в економіку району;
- залучення міжнародних грантових коштів;
- розширення ринків збуту та експортних можливостей підприємств району;
- вивчення європейського досвіду розвитку територіальних громад;
- здійснення спільних заходів у сферах освіти, культури та спорту.  
Зокрема 20-21 травня спільна делегація Томашпільської районної державної адміністрації та районної ради взяла участь у економічному форумі “Розвиток шляхом економічного і міжвідомчого співробітництва”, який проходив у місті Резіна Республіки Молдова. В результаті роботи на форумі Томашпільський район отримав запрошення до співпраці з повітом Ельблонг Республіки Польща.
 
22-24 серпня у місті Резіна відбувся міжнародний фестиваль “Хора море”, на який було запрошено представників районної влади та фолькльорно-етнографічний ансамбль “Вербиченька” районного Будинку дитячої творчості.
З 31 серпня по 1 вересня на запрошення Ельблонгзького повіту делегація Томашпільського району здійснила візит до міста Ельблонг Республіки Польща з метою встановлення партнерських стосунків. В результаті візиту українською та польською стороною задекларовано угоду про співпрацю, котру планується підписати під час зворотнього візиту представників Ельблонгзького повіту до нашого району навесні 2015 року.
В 2014 році було зареєстровано ГО «Вікторія», як одержувача гуманітарної допомоги, завдяки чому вперше Томашпільський район безпосередньо отримав значну гуманітарну допомогу   медичним обладнанням, меблями, спецзасобами для догляду за хворими та людьми з обмеженими можливостями загальною вартістю 50 тис. дол. США від Нідерландського благодійного фонду  Stichting Het Goede Doel Treffen, з яким ми співпрацюємо з 2006 року.
  
 
  
 
В період з 21-24  січня  2015 року відбувся візит делегації з Республіки Молдова. На зустрічі  обговорювали питання співпраці по проектах транскордонного співробітництва по залученню інвестиційних коштів Європейського Союзу.
 
 
 
 
У 2015 році заплановано  підписання чотирьохсторонньої угоди про співпрацю з нашими партнерами з Польщі, Молдови, Румунії та за допомогою польської сторони налагодити співпрацю з їхніми німецькими партнерами.
 
У жовтні 2015 року делегація нашого району в складі  голови районної державної адміністрації Олександра Закорченного, голови районної ради Лариси Нароган, заступника керівника апарату РДА Сергія Краківського та головного лікаря КУ «Томашпільська центральна районна лікарня» Олени Краківської з робочим візитом відвідала Ельблонгський повіт Вармінсько-Мазурського воєводства Республіки Польща.
Наш район отримав запрошення для участі в організованій Єврорегіон «Балтика» конференції промоції інтернаціональних проектів з питань міжнародної практики публічної дипломатії, фінансування міжнародних кооперацій, використання грантових коштів Євросоюзу.
Крім того у візиті взяли участь ще одна українська делегація з Ужгорода, а також з Калинінградської області Російської Федерації, Німеччини, Румунії та Польщі.
Основна мета поїздки – отримати досвід Європейської співпраці, познайомитися з партнерами не тільки з Польщі, а й з інших країн, підписати документ, який би задекларував нашу співпрацю. Підписано Протокол про наміри щодо співпраці між Ельблонгським повітом Вармінсько-Мазурського воєводства Республіки Польща та Томашпільським районом, що є свідченням уже офіційних партнерських відносин.
 
 
 
 
В період із 22 по 25 серпня 2016 року відбувся візит делегації Ельблонгського повіту Республіки Польща.  Візит відбувся напередодні святкування 25-ї річниці Незалежності нашої Держави. Польські друзі стали учасниками святкових заходів, присвячених відзначенню цієї дати.  На зустрічі обговорювались питання співпраці між Томашпільським районом та Ельблонгським повітом. 
В рамках візиту наші гості мали можливість відвідати НВК «Томашпільська ЗОШ І-ІІІст. – гімназія», філію Вінницького обласного центру  соціально-психологічної  реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій» с. Гнатків, територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Томашпільського району с.Комаргород, центральну районну лікарню та районний центр первинної медико-санітарної допомоги.
Разом з цим від партнерів з м. Ельблонг Республіки Польща надійшов лист з пропозиціями взяти участь представникам органів місцевої влади, студентам та викладачам нашого району у реалізації проекту з покращення якості освіти  та професійного навчання. Візит нашої делегації в м. Ельблонг  заплановано здійснити у червні та серпні 2017 року.