КОЛЕГІЇ райдержадміністрації

 
 
 
 
 
______________________
 
13 серпня 2019 року відбулося засідання колегії районної державної адміністрації
 
Сьогодні, 13 серпня 2019 року у ресурсному центрі розвитку громад РДА  відбулася колегія Томашпільської районної державної адміністрації під головуванням першого заступника голови районної державної адміністрації Віктора Ставнійчука.
У засіданні взяли участь заступник голови РДА Наталія Бандиш, голова районної ради Дмитро Коритчук, заступник голови районної ради Лариса Нароган, члени колегії, сільські голови та представники об’єднаних територіальних громад, керівники установ та організацій, начальники управлінь, відділів, інших структурних підрозділів райдержадміністрації, представники ЗМІ.
 У ході засідання Віктор Ставнійчук акцентував увагу присутніх на вирішенні найактуальнішої проблематики питань функціонування шкільних закладів, жнивної кампанії та наповнення бюджету. «Наразі, в часи кардинальних  змін, ми повинні продовжувати працювати об’єднавши свої зусилля на благо рідного краю, аби щоденною працею доводити усім свою українську приналежність.  Саме завдяки спільній роботі та взаєморозумінню потрібно вирішити питання забезпечення харчування дітей у школах району, їх підвезення до навчальних закладів, виконати план підготовки освітніх установ до зими. Разом з тим,  позитивно завершити жнивну кампанію 2019 року», - наголосив Віктор Ставнійчук. 
Згідно порядку денного про підготовку закладів освіти району до початку нового 2019-2020 навчального року та опалювального сезону доповіла присутнім начальник відділу освіти районної державної адміністрації Світлана Ревтюх. 
Про виконання бюджету району за I - півріччя 2019 року прозвітував присутнім в залі начальник фінансового управління районної державної адміністрації Олександр Дорось. 
Про хід збирання зернових культур сільськогосподарськими підприємствами району у 2019 році звітував начальник управління агропромислового розвитку районної державної адміністрації Валерій Випаріна.
Керівник апарату районної державної адміністрації Віктор Калась доповів присутнім про стан виконавчої дисципліни та організації виконання розпоряджень та доручень голів обласної державної адміністрації та районної державної адміністрації за підсумками  I  півріччя 2019 року
Підсумовуючи засідання Віктор Ставнійчук ознайомив присутніх із майбутніми перспективами районування. Також дав доручення головам територіальних громад проаналізувати стан розрахунків за  земельну орендну   плату, торкнувся теми продовження районних медичних програм, та їх фінансової підтримки на місцях, та рекомендував керівникам структурних підрозділів РДА посилити роботу у підготовці до святкування 28-ї річниці Незалежності України.  
 
23 травня 2019 року відбулося засідання колегії районної державної адміністрації
 
23 травня у великому залі засідань відбулася колегія Томашпільської районної державної адміністрації під головуванням голови районної державної адміністрації Олександра Закорченного.
У засіданні взяли участь заступник голови районної ради Лариса Нароган, перший заступник голови РДА Віктор Ставнійчук, заступник голови РДА Наталія Бандиш, члени колегії, сільські голови та голови об’єднаних територіальних громад, керівники установ та організацій, начальники управлінь, відділів, інших структурних підрозділів райдержадміністрації, представники ЗМІ.
 
«Сьогоднішня тематика, винесена на розгляд колегії, є важливою та актуальною», - підкреслив голова районної державної адміністрації Олександр Закорченний на початку засідання.
 
Згідно порядку денного про виконання бюджету району за І квартал 2019 року доповів присутнім начальник фінансового управління районної державної адміністрації Олександр Дорось. 
«За 3 місяці 2019 року до бюджету району надійшло власних доходів загального фонду у сумі 10 896,1 тис. грн.,  що становить 17,6 % до плану на рік (заплановано 61 938,5 тис. грн.) та 109,1 % до планових показників на 3 місяці з врахуванням змін (заплановано 9 983,9 тис. грн.), понад план отримано 912,2 тис. грн. доходів. у тому числі:
- районний бюджет виконано на 103,7 %  до уточнених планових показників на січень -  березень 2019 року, додатково отримані доходи склали 250,3 тис. грн.;
- бюджети сіл на 120,0 %, додаткові надходження 661,9 тис. грн.», - підкреслив у своїй доповіді Олександр Миколайович.
 
Про виконання розпорядження голови районної державної адміністрації від 19 лютого 2019 року № 32 «Про проведення двомісячника благоустрою населених пунктів району» доповів присутнім начальник управління економіки районної державної адміністрації Василь Бойко. 
«Під час благоустрою очищено від сміття береги водойм протяжністю 22,6 км., прибрано 186,5 тис.кв.м дворових територій, упорядковано 38,8 га території парків, скверів, приведено до належного стану 18 спортивних майданчиків, ліквідовано 46 стихійних сміттєзвалищ, вивезено 624 м3 сміття», - зазначив у своєму виступі Василь Вікторович.
 
Про закінчення навчального року в освітніх закладах району та заходи щодо організації оздоровлення та відпочинок дітей району під час оздоровчої кампанії влітку 2019 року, відповідно до Закону України від 04 вересня 2008 року № 375 – VI «Про оздоровлення та відпочинок дітей» доповіли начальник відділу освіти районної державної адміністрації Світлана Ревтюх та начальник відділу сім’ї, молоді та спорту районної державної адміністрації Григорій Слободян.
 
«Мережа закладів дошкільної освіти району відповідає потребам населення району. Функціонує 18 закладів, з них 1 НВК «Вербівська ЗОШ І ступенів - ДНЗ».
Заклади дошкільної освіти знаходяться на балансі сільських рад і фінансуються згідно з кошторисом. У них виховується 425 дітей. Потужність закладів дошкільної освіти району становить 640 місць, що перевищує кількість вихованців на 215 місць. Середній районний показник чисельності дітей із розрахунку на 100 місць становить 66 дітей. У закладах дошкільної освіти району функціонує 26 груп.
Участь у ЗНО у 2018-2019 році братимуть 74 випускники  (минулого року було 54). 117 випускників 9 класів отримають свідоцтва про здобуття базової середньої освіти, з яких 7 – свідоцтва з відзнакою та 2 – для осіб з особливими освітніми потребами. 74 випускники 11 класів отримають  свідоцтва про здобуття повної загальної середньої освіти.
Організація закінчення 2018-2019 навчального року та проведення державної підсумкової атестації здобувачів початкової, базової середньої та повної загальної середньої освіти в районі проводиться на належному рівні та з урахуванням вимог чинних нормативно – правових документі», - підркеслила у своєму виступі Світлана Василівна.
 
Щодо організації оздоровлення та відпочинку дітей району Григорій Вікторович зазначив: «Наразі розроблено проект відповідного розпорядження. В районі нараховується 2 817 дітей пільгових категорій і ми маємо максимально сприяти їх оздоровленню та відпочинку влітку цього року».
 
Про надання житлових субсидій населенню району доповіла начальник управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації Тетяна Дідик. 
«Питання надання населенню житлових субсидій є важливим та актуальним. Уже в березні 2019 року стартувала ще одна модель монетизації субсидій «Живі гроші» для розрахунків за комунальні послуги виплачуватимуться безпосередньо одержувачами субсидії, тобто якщо субсидія була призначена з 15 жовтня по 31 грудня 2018 року з березня 2019 року видавалася живими грішми. В березні 2019 року 4424 громадянина отримали монетизацію на загальну суму 7,6 млн. грн. за лютий. В квітні – 4084 громадянина отримали монетизацю на загальну суму 6,1 млн.грн. В травні за 15 днів квітня 2019 року – 3591 громадянина отримали 1,4 млн. грн.
17.04.2019 року була прийнята постанова Кабінету Міністрів України №373 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних у грошовій формі» для розрахунку субсидії на літній період з 01.05.2019 року. Громадянам, які одержували субсидію в опалювальному сезоні і відповідно до Положення мають подавати нові заяви і декларації, за відсутності заборгованості субсидія призначається також у грошовій готівковій формі (незалежно від того, у якій формі отримували субсидію в опалювальному сезоні)»,- зазначила Тетяна Василівна.
 
Про стан забезпечення конституційного права громадян на звернення та дотримання Закону України «Про звернення громадян» під час їх розгляду доповів керівник апарату районної державної адміністрації Віктор Калась.
 
Крім того, начальник відділу культури та туризму районної державної адміністрації Олена Сікал повідомила присутніх про підготовку до проведення 6 червня у селі Пеньківка фестивалю народної культури «Одвічна Русава».
 
На закінчення колегії голова райдержадміністрації підвів підсумки розглянутих питань: «Сьогодні ми обговорили практичні аспекти життєдіяльності району за перших три місяці поточного року, а також ключові результати, яких вдалося досягти. Але перед нами стоїть ще багато завдань, зокрема, що стосуються оздоровчої кампанії, субсидіювання, а також реалізації визначених пріоритетних проектів щодо ремонту дороги до Рожнятівки та Пеньківки, заміни системи опалення в Гнатківській ЗОШ та інші. Тож на завершення, закликаю усіх до співпраці, активних дій щодо вирішення поставлених завдань».
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
19 лютого 2019 року відбулося засідання колегії районної державної адміністрації
 
19 лютого 2019 року за участі голови Вінницької обласної державної адміністрації Валерія Коровія на спільному засіданні колегії Томашпільської райдержадміністрації та Ради регіонального розвитку району було обговорено підсумки соціально-економічного розвитку та культурного розвитку Томашпільського району за останні 5 років та окреслено основні завдання і перспективи розвитку  на 2019 рік.
 
На початку засідання усі присутні в залі засідань переглянули фільм «Вінничина – 2018. Є що сказати!», по завершенні якого Валерій Коровій підкреслив, що цей відеоролик знімався в реальному часі воєнного стану.
 
В ході колегії  голова Томашпільської райдержадміністрації Олександр Закорченний  детально проаналізував виконання завдань, визначених Картою пріоритетів і цілей, розроблених на основі Стратегії та Програми соціально-економічного та культурного розвитку Томашпільського району, зупинився на основних показниках, які наочно відображають стан справ, проаналізував роботу всіх галузей господарства району та окреслив пріоритетні завдання на 2019 рік. 
 «Останні 5 років діяльність району була спрямована у трьох важливих напрямках: економічному розвитку  території району, покращенні стандартів життя населення та забезпеченні духовного та культурного розвитку жителів району. У 2018 році бюджет розвитку району склав 51 мільйон 506 тисяч гривень, що майже вдвічі більше  ніж  на початок децентралізації.  
За 5 років   в аграний сектор залучено 124 млн. грн.  Обсяг виробництва цукру за минулий рік склав 35, 2 тис. тонн, валовий збір зернових становив  2012 тис. тонн при середній врожайності 73 ц/г . Суттєвою допомогою розвитку аграрного сектора є реалізація урядових програм підтримки галузі тваринництва.  Протягом 2014-18 років відсоткова ставка розрахунку за оренду земельних паїв по Томашпільському    району поступово збільшувалася з 3 % до  8.5%.
2018 став роком перетворення первинної ланки медицини на більш якісні та професійні відносини між сімейним лікарем та пацієнтом. Мережа закладів первинної ланки нараховує 17 ФАПів, 6 амбулаторій та 1 МЦ ПМСД. Сума капітальних видатків за 5 років становить 1912, 2 тис. грн. Протягом 2014-2016 років в районному МЦ ПМСД утримувалось 203 штатних одиниці. У 2017 році було утворено МЦ ПМСД Вапнярської ОТГ та МЦ ПМСД Томашпільської ОТГ, в зв'язку з чим в районному МЦ ПМСД кількість штатних одиниць склала 133. У 2018  році кількість штатних одиниць було оптимізовано до 79, збережено структуру ФАПів та ФП  для забезпечення надання якісної медичної послуги  за умови співфінансування з місцевих бюджетів.
Сьогодні освіта району - 15 ЗНЗ, у яких навчається 1396 учнів. Загальний зведений бюджет освіти району за 5 останніх років становить 13 636 тис. грн  Ми системно та послідовно працюємо над реалізацією створення сучасного освітнього простору для дітей.   Рішенням 27 сесії Томашпільської районної ради 7 скликання від 21 червня 2018 року «Про створення комунальної установи «Інклюзивно – ресурсний центр» було створено Інклюзивно- ресурсний центр Томашпільської районної ради Вінницької області. На закупівлю обладнання для ІРЦ (комп'ютери, меблі, дидактичне обладнання) було виділено 180,7 тис. грн.  державної субвенції, які до кінця грудня 2018 року були використані у повному обсязі. 20 грудня 2018 року 33 сесією  7 скликання Томашпільської районної ради було вирішено передати в оперативне управління ІРЦ частину приміщень  КП «Томашпільська ЦРЛ»  загальною площею 54,53 кв.м. (4 кабінети), в яких планується проводити ремонтні роботи для забезпечення належного  функціонування діяльності ІРЦ. (Наразі виготовляється проектно-кошторисна документація, введення в експлуатацію заплановано до 01.07.2019 року).  
На території району впродовж багатьох років відбувається   фестиваль народної культури «Одвічна Русава», започаткований у с. Стіна у 2009 році, який періодично змінює свій статус:  районний, міжрайонний, двічі – обласний.  Відповідно щоразу змінюється тематика фестивалю, що дає змогу популяризувати народні ремесла, вшановувати людей праці, талановитих співвітчизників. Організаторами свята було прийнято рішення змінювати географію фестивалю та пройти по березі річки Русава, яка стала в основі назви заходу – «Одвічна Русава»,  фестиваль відбувся у с. Олександрівка, с. Велика Русава, в наступному році планується провести свято у маленькому селі Пеньківка...
Попереду  ще чимало проектів, що внесені до Перспективного плану розвитку територіальних громад району, які спільними зусиллями реалізовуються на  Томашпіллі в найближчі роки. Планується  реалізувати  9 проектів,  обсяг  інвестицій  складе 2 млрд 161,3 млн. грн., передбачається створення 217 робочих місць, орієнтовний обсяг надходжень до бюджету 2 млн. 520,5 тис.грн.», – проінформував голова Томашпільської  РДА Олександр Закорченний.
 
В обговоренні звіту взяв участь народний депутат України Іван Спориш, який відзначив, що за останні роки в районі справді зроблено чимало, і в країні в цілому. «Наша мета, як посадовців – не заважати, а допомагати. Перш за все дотаціями, прямими інвестиціями. Але разом з тим, потрібно викорінювати популізм. І однозначно саме ділом, а не словом підтримувати і сприяти курсу країни до європейської інтеграції. Роботи ще багато, тому потрібно об’єднати зусилля задля спільного світлого майбутнього». Також у своєму виступі нардеп торкнувся питань бюджетної децентралізації та законодавчих змін щодо створення УПЦ, зокрема і на території Томашпільського району.
 
Коротко доповіли про зроблене у підпорядкованих їм громадах голова Томашпільскої ОТГ Валерій Немировський та голова Вапнярської ОТГ Олександр Горенюк.
Підсумовуючи роботу колегії, голова Вінницької обласної адміністрації Валерій Коровій розділив думку очільника Томашпілля Олександра Закорченного, що команда районної влади у своїй діяльності керувалась основним принципом – створити потужний фундамент росту в усіх галузях на наступні роки. Також Валерій Вікторович зазначив, що 2018 рік став одним із найкращих років розвитку країни і області з часів новітньої України. «Це був значимий, і разом з тим, непростий рік. Довелося відчути і пережити правовий режим воєнного стану. Україна була на межі фактичної війни із Росією, та завдяки вірним крокам, потрібній правильній роботі на місцях цього вдалося уникнути. Пишаюся тим, що за часів агресії, проклинань  з боку Росії, ми не загубили тієї людяності, працьовитості, таланту, яка притаманна українцям. Проте до цих усіх чеснот, потрібно докласти ще чимало. І перш за все – змінити свідомість нації. А для цього потрібен час». Також голова ОДА наголосив на існуючих проблемах сьогодення, зокрема демографічній, адже з кожним роком кількість дітей шкільного віку, профтехосвіти та студентів ВНЗ різко знижується. «Ми повинні задатися важливим питанням: коли цей від’ємний процес зупиниться. Ми повинні викорінювати застарілу систему освіти, тому і діє нині «Нова українська школа», але це справа не однорічна, а потрібно, як мінімум десятиліття щоб започатковане дало свій позитивний результат. В сфері охорони здоров’я теж постають нові виклики. Наразі з’явилися лише перші зерна, закладені рік-два тому, і проростають у позитивному напрямку. Це можна діагностувати, підсумовуючи результати впровадження реімбурсації по області, на реалізацію якої в минулому році виділено 22 млн. грн. За 2018 рік не виникло жодних проблем із впровадженням цієї медичної програми і не надійшло жодної скарги від пацієнтів. Тому закликаю вас, як громаду, подумати, і взяти курс в правильному напрямку. Перед нами постає великий виклик, і він – у вірному виборі кожного із нас, як громадянина, посадовця, патріота. Оптимістично дивлюся в завтрашній день, і раджу усім на місцях, усі рішення, зміни, виваження «пропускати через серце», - зазначив Валерій Коровій. Також голова ОДА подякував усім за плідну працю та побажав подальших успіхів, терпіння, миру і процвітання.
 
 
 
 
 
 

 
14 листопада 2018 року відбулося засідання колегії районної державної адміністрації
 
14 листопада 2018 року у великому залі засідань відбулася колегія Томашпільської районної державної адміністрації під головуванням голови райдержадміністрації Олександра Закорченного.
У засіданні взяли участь голова районної ради Дмитро Коритчук, перший заступник голови РДА Віктор Ставнійчук, заступник голови РДА Наталія Бандиш, члени колегії, сільські голови та представники селищних об’єднаних територіальних громад, керівники, установ та організацій, начальники управлінь, відділів, інших структурних підрозділів райдержадміністрації, представники ЗМІ.
Згідно порядку денного про роботу Центру надання адміністративних послуг за 9 місяців 2018 року та здійснення електронних закупівель в системі «ProZorro» доповів присутнім начальник управління економіки районної державної адміністрації Василь Бойко. 
«На сьогоднішній день по переліку  адміністративних послуг, які надаються через Центр надання адміністративних послуг передбачено 133 послуги. За січень - жовтень 2018 року надано 10 337 адміністративних послуг, за відповідний період 2017 року надано - 11017. За 10 місяців 2018 року до бюджету надійшло 299 606 грн. адміністративних зборів за проведення державної реєстрації юридичних та фізичних осіб і речових прав на нерухоме майно. Центр надання адміністративних послуг при Томашпільській РДА проводить реєстрацію  бажаючих отримати послуги мобільного сервісного центру МВС.  З початку року відбулось 7 візитів МСЦ, послугами скористались 121 особа», - підкреслив у своїй доповіді Василь Вікторович.  
Щодо електронних закупівель, посадовець зазначив, що за січень-жовтень  2018 року закладами та  установами, що фінансуються з місцевого бюджету через систему «ProZorro» проведено 135  електронних торгів. Сума економії коштів завдяки електронним закупівлям у січні-жовтні 2018 року  складає 700 638,71 ( 7,44 % до планового обсягу закупівель ) грн. проти 741 588,09 грн. (6,95 % до планового обсягу закупівель)  у січні-жовтні 2017 року.  
«Проведення закупівельних процедур через систему ProZorro, яка прийшла на зміну паперовим держтендерам, не тільки запобігає виникненню негативних проявів в системі державних закупівель, але й допомагає значно зекомити державні кошти під час проведення торгів, важливо що  у цьому уже переконались 2 сільські ради району – Вербівська та Липівська, які наразі працюють з системою», - додав очільник району О.Закорченний. 
Про підсумки виконання зведеного бюджету за 9 місяців 2018 року доповіла присутнім заступник начальника, начальник бюджетного відділу фінансового управління  районної державної адміністрації Наталя Тичинська. 
«Аналізуючи стан виконання бюджету Томашпільського району, слід відмітити, що до загального фонду зведеного бюджету району (без урахування трансфертів) по доходах місцевих бюджетів станом на 1 жовтня надійшло 32 282,9 тис. грн. надходжень, що становить 76,1 % виконання до плану на рік, затвердженого місцевими радами з урахуванням змін (заплановано   42 402,1 тис. грн.) та 127,3 % виконання до уточнених планових показників на 9 місяців згідно помісячного розпису. Станом на 01 жовтня поточного року забезпечено виконання дохідної частини місцевих бюджетів загального фонду до уточненого плану на 9 місяців по всіх місцевих бюджетах, в тому числі: по районному бюджету виконання складає 133,3 %; по бюджетах сіл 119,4 %.», - зазначила у своєму виступі Наталя Григорівна. 
Про хід виконання Указу Президента України від 18 березня 2015 року №150/2015 «Про додаткові заходи щодо соціального захисту учасників антитерористичної операції» (зі змінами) з питань соціального захисту учасників операції Об’єднаних сил та надання житлових субсидій населенню району доповіла начальник управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації Тетяна Дідик. 
«З початку року субсидією на житлово-комунальні послуги, тверде паливо та скраплений газ  скористалося 16 сімей учасників бойових дій; державною соціальною допомогою, як малозабезпечена сім’я  - 14 сімей учасників АТО; 68 учасників бойових дій АТО забезпечено пільговими дровами (340куб. м.). Протягом 2018 року із загальної кількості сімей району  скористалися субсидіями  9535,  що становить 73 % сімей району, 2417 сімей скористались пільгами на житлово-комунальні послуги, що становить 18 %, і лише 9%, або 1152 сім’ї не отримають субсидію у зв’язку з перевищенням середньомісячного сукупного доходу сім’ї".
Олександр Закорченний  зазначив, що в зв’язку з значними змінами які чекають на субсидіантів в цьому опалювальному періоді, необхідно  здійснити ряд виїзних засідань в населені пункти району представниками  УПСЗН  аби надати якомога більше роз’яснень громадянам.
Про першочергові заходи з реалізації Закону України «Про запобігання корупції» доповів головний спеціаліст – юрисконсульт апарату районної державної адміністрації     Павло Медвецький. 
«Протягом 2018 року в райдержадміністрації було здійснено призначення 1 працівника, відносно якого була проведена перевірка у відповідності до Закону України «Про очищення влади» за результатами перевірки встановлено, що заборон та обмежень на зайняття вакантних посад не виявлено. Усі державні службовці райдержадміністрації вчасно подали електроні декларації до Єдиного державного реєстру декларацій державних службовців»,- зазначив Павло Євгенійович.
Про стан забезпечення конституційного права громадян на звернення та дотримання Закону України «Про звернення громадян» під час їх розгляду доповів керівник апарату  районної державної адміністрації Віктор Калась.
«Протягом 9 місяців 2018 року до райдержадміністрації надійшло 289 звернень,  що на 39 більше у порівнянні із відповідним періодом минулого року (328). В даних зверненнях громадянами порушено 295   проблемних питань (що на 33 менше від відповідного періоду минулого року -328).           
Найбільше звернень надійшло з питань:  соціального захисту –  158 (225); праці і заробітної плати – 15(8); аграрної політики і земельних відносин – 31(30); охорони здоров’я – 18(12); освіти –  6(5); комунального господарства – 31 (22); забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку -3(0); фінансової, податкової, митної політики -3 (0); інші питання -   30(26)".   За звітний період до райдержадміністрації надійшло 5 колективних звернень (за відповідний період минулого року – 10 звернень).
Всього протягом 9 місяців 2018 року до районної державної адміністрації звернулись, із урахуванням підписів у колективних зверненнях 520 громадян, що на 1464  менше від 9 місяців 2017 року (1987).
Повторних звернень за звітний період 2018 року до райдержадміністрації не надходило»
По закінченні колегії голова райдержадміністрації підвів підсумки розглянутих питань.