ПОДАТКОВА ІНФОРМУЄ:

З 1 січня 2018 року стартувала кампанія декларування доходів
Жителям Вінниччини, які в минулому році отримали доходи, з яких не було сплачено податки, варто подбати про подання річної податкової декларації. Нагадаємо, що цього року громадяни звітують про доходи за минулий рік за новою формою декларації. Заповнити і подати декларацію можна до 1 травня 2018 року в податковій інспекції за місцем реєстрації. 
Звертаємо увагу, що до доходів, які згідно законодавчих вимог підлягають обов’язковому декларуванню, належать: доходи, з яких при нарахуванні або виплаті податок на доходи фізичних осіб не утримувався; доходи від особи, яка не є податковим агентом (в тому числі від здачі в оренду власного рухомого чи нерухомого майна, продажу власного майна, продажу власної сільгосппродукції фізичним особам, тощо); спадок  від осіб, які не є членами сім’ї першого та другого ступеня споріднення та подарунки від осіб, які не є членами сім’ї першого ступеня споріднення; доходи від продажу інвестиційних активів; іноземні доходи.
Щоб виконати свій  конституційний обов’язок і подати річну податкову декларацію громадянам треба звернутися в Центр обслуговування платників, Саме тут фахівці ДФС нададуть необхідні консультації та допоможуть правильно заповнити декларацію про отримані доходи.
 
Збільшено граничний розмір обсягу розрахункових операцій без застосування РРО
Зокрема, постановою Кабміну від 18 грудня № 984, переглянуто Перелік окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування РРО з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій, а також граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій, при перевищенні якого є обов’язковим застосування РРО.
Граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій відтепер збільшено до 500 тис. гривень або 250 тис. гривень (в залежності від виду діяльності) на один структурний підрозділ. Якщо обсяги більші - потрібно застосовувати РРО.
Фізичні особи - підприємці, які сплачують єдиний податок, можуть використовувати розрахункові книги при роздрібній торгівлі продовольчими товарами. Разом з тим, дія цієї постанови не поширюється на суб’єктів господарювання, що здійснюють роздрібну торгівлю підакцизними товарами.
Також для форм і умов проведення діяльності, визначених у переліку, платники єдиного податку другої та третьої груп (фізичні особи - підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року перевищив 1 млн. гривень, обов’язково застосовують реєстратори розрахункових операцій.
 
До уваги платників єдиного соціального внеску
Починаючи з 1 січня 2018 року, згідно з прийнятим Верховною Радою України 07 грудня 2017 року Законом України «Про Державний бюджет на 2018 рік», до 3723 гривень зріс розмір мінімальної заробітної плати.
Відтак, через збільшення мінімальної зарплати, зростає і мінімальний страховий внесок, який у 2018 році буде становити 819,06 грн. (3723,0 Х 22%). Із 2018 року законодавчі зміни торкнулись також і максимальної величини бази нарахування єдиного соціального внеску – вона зросла до 15 розмірів мінімальної зарплати. У 2018 році – це буде 55845 гривень (3723,0 Х 15), а відповідно максимальна сума ЄСВ дорівнюватиме 12285,9 гривень.
Разом із тим звертаємо увагу платників єдиного соціального внеску фізичних осіб-підприємців, котрі обрали спрощену систему оподаткування, а також тих, хто залишився на загальній системі оподаткування або здійснює незалежну професійну діяльність: для них у 2018 році розмір ЄСВ становитиме 819,06 гривень за місяць.
 
Річний перерахунок ПДФО
ГУ ДФС у Вінницькій області отримало чимало питань стосовно річного перерахунку сум податку з доходів фізичних осіб. Тож звертаємо увагу платників, що даний перерахунок проводиться  згідно з вимогами пп. 169.4.2 ПКУ при нарахуванні зарплати за грудень 2017 року.  При цьому під річний перерахунок ПДФО потрапляють усі працівники (в тому числі і сумісники), які перебувають із підприємством у трудових відносинах на момент його проведення, а саме на 31 грудня 2017 року. Даний перерахунок – це ще одна самоперевірка щодо правильності нарахованих сум, в тому числі податку з доходів фізичних осіб.  Для цього слід провести уточнення за кожний місяць доходів, виплачених у звітному періоді, з урахуванням сум, які було нараховано безпосередньо за відповідні звітні місяці, тобто з урахуванням розподілу перехідних відпусткових і лікарняних по місяцях, за які вони нараховані.
Також слід здійснити перевірку  на наявність арифметичних та інших помилок. Уточнені місячні оподатковувані доходи не сумуються а розглядаються як окремі об’єкти оподаткування. Після цього перевіряємо правильність застосування податкової соціальної пільги яка у  2017 році.
Наступним кроком є  остаточне оподаткування розрахованого оподатковуваного доходу кожного місяця і визначається сума ПДФО для кожного місяця окремо яка в подальшому сумується і  порівнюється з фактично утриманою сумою ПДФО протягом звітного податкового року. Якщо вона перевищує суму ПДФО, фактично утриманого у звітному році, то має місце недоплата ПДФО. Сума недоплати стягується роботодавцем за рахунок будь-якого оподатковуваного доходу (після його оподаткування) грудня, а за недостатністю такого доходу – за рахунок оподатковуваних доходів наступних місяців (січень, лютий тощо) до повного погашення суми такої недоплати.  Якщо ж розрахована сума ПДФО менша ніж сума фактично утриманого у звітному році податку, то має місце переплата . На суму такої переплати зменшується сума ПДФО, що утримується з оподатковуваного доходу грудня, а в разі її недостатності – зменшується сума ПДФО, яка підлягає утриманню з оподатковуваного доходу наступних місяців (січень, лютий і т. д.), до її повного погашення. При цьому інколи перерахунок не призводить до недоплати або переплати ПДФО.
Результати перерахунку слід відобразити  в податковому розрахунку форми № 1ДФ за ІV квартал 2017 року таким чином: у колонках 3 «Сума виплаченого доходу» та 3a «Сума нарахованого доходу» – відповідно виплачені та нараховані доходи у звітному періоді (ІV кварталі); у колонках 4 «Сума перерахованого податку» та 4а «Сума нарахованого податку» – сума
ПДФО з урахуванням сум переплат/недоплат ПДФО (тобто відображається відкоригована в результаті річного перерахунку сума ПДФО.
 
У фіскальній службі Вінниччини підбили підсумки минулорічної деклараційної кампанії та запрошують до Декларування-2018
Загалом 19075 мешканців Вінниччини стали учасниками минулорічного деклараційного процесу, надавши до фіскальних органів області податкові декларації про майновий стан і доходи, отримані упродовж 2016 року. Про це повідомив начальник ГУ ДФС у Вінницькій області Руслан Осмоловський.
Розмір задекларованих доходів склав 629 млн. 669,5 тис. грн., а сума до сплати, нарахована за результатами декларування, –  27 млн. 102,1 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб (на 371,8 тис. грн. більше, ніж за підсумками декларування 2016 року). Сума військового збору до сплати склала 5 млн. 441,0 тис. грн.
За словами посадовця найактивнішими декларантами були громадяни, які отримали майно у спадщину чи в подарунок – 3921 особа. Загальна сума задекларованого ними прибутку склала 284 млн. 623,4 тис. грн. Ще 312 мешканців вінницького краю задекларували понад 65 млн. 475,2 тис. грн. від продажу (обміну) рухомого або нерухомого майна. Іноземний дохід в розмірі 19 млн. 399,5 тис. грн. задекларували 110 жителів області.
Своїм правом на податкову знижку скористалось 7815 вінничан. Після перерахунків для них сума податку до повернення з бюджету склала 11 млн. 304,1 тис. грн.
Руслан Осмоловський зауважує, що минулорічна деклараційна кампанія нарахувала на Вінниччині 50 мільйонерів,. Вони задекларували 252 млн. 617,3 тис. грн. Донарахована до сплати у бюджет сума склала: 3 млн. 317,2 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб та майже 479,7 тис. грн. військового збору.
Додамо, що цьогорічне декларування громадянами доходів, одержаних впродовж впродовж 2017 року, вже розпочалась і триватиме до 1 травня 2018 року. У цей час Центри обслуговування платників працюватимуть у зручному для декларантів режимі – з подовженим робочим днем та у вихідні.
Всі новини