Військове правопорушення карається законом

На жаль, попри свідоме та чесне виконанням обов'язків військової служби абсолютною більшістю військовослужбовців, у Збройних Силах України мають місце випадки самовільного залишення військових частин чи місць служби.
Військове правопорушення - самовільне залишення військової частини або місця служби (стаття 407 Кримінального кодексу України) становить закінчений склад злочину з моменту залишення військової частини і триває протягом усього періоду, поки особа не буде затримана або не з'явиться із зізнанням.
Військовослужбовець, переховуючись від військового командування, слідства за скоєння злочину, з кожним днем лише обтяжує свою вину. Такий військовослужбовець усе одно не зможе уникнути кримінальної відповідальності, проте таке тривале продовження протиправної поведінки може унеможливити застосування судом більш м'яких заходів кримінального впливу чи навіть звільнення від кримінальної відповідальності згідно із Законом.
З'явившись із зізнанням до правоохоронних органів, щире каяття або активне сприяння розкриттю злочину є обставинами, які зможуть пом'якшити чи бути підставою для звільнення від покарання.
Військові комісари Вінницької області, військова служба правопорядку у Збройних Силах України та військова прокуратура звертаються до усіх військовослужбовців, які самовільно залишили військову частину, з пропозицією зробити перший крок для повернення до повноцінного життя і припинення ЗЛОЧИННИХ ДІЙ.
Вам необхідно повернутися до своєї військової частини чи звернутися до військового комісаріату за місцем проживання, або прибути до найближчого органу Військової служби правопорядку, де зробити зізнання та надати первинне пояснення щодо причин самовільного залишення військової частини.
За відсутності тяжких наслідків або фактів вчинення інших  злочинів, застосування  до особи  запобіжного заходу  у  вигляді тримання під вартою у ході досудового слідства ініційовано не буде, а в ході вирішення питання щодо правових наслідків самовільного залишення військової частини до уваги приймаються також інші причини та умови, що могли спонукати до дій по залишенню військовослужбовцем військової частини, включаючи збіг тяжких сімейних обставин, наявність позастатутних відносин та інші.
Також закликаємо членів родин та громадських активістів допомогти близьким людям виправити свою, можливо, найбільшу помилку у житті,  перестати переховуватися та боязливо опускати очі перед присутніми, відновити своє чесне ім'я та впорядкувати свій життєвий шлях.
Детальніша інформація за телефонами:
(0432) 59-61-15 - оперативний черговий Вінницького зонального відділу Військової служби правопорядку;
(0432) 66-11-25 - оперативний черговий Вінницького обласного військового комісаріату.
 
Юрій ТАРАСОВ, військовий комісар Томашпільського районного військового комісаріату, підполковник.

 

Всі новини